Náš příběh: Jak to všechno začalo?

Náš příběh: Jak to všechno začalo?

Příběh slamky.com se začal psát na podzim roku 2018. V tu dobu jsem žil pracovně v Asii a o víkendu jsem si vyjel s přáteli mimo město. Během cesty jsem si všiml, že skoro všechna pole hoří. Přátelé mi vysvětlili, že to je naprosto normální a že se takto každoročně zbavují přebytku kukuřice a slámy na polích.

Jelikož ten den byl index kvality vzduchu okolo 500 (v Praze je běžný průměr okolo 40), tak mi to moc „normální“ nepřišlo a neustále mi to vrtalo hlavou. Shodou okolností jsem druhý den narazil na vyjádření evropské komise o zákazu prodeje plastového jednorázového nádobí a nápad byl na světě. Proč nespojit nutné s užitečným a nepokusit se tento „odpad“ využít k výrobě jednorázového nádobí?

Začalo tedy zkoumání možností, kontaktování místních zemědělců a navštěvování jejich výrob. Po návštěvě několikáte firmy, které prodávají do celého světa jsem byl velice zklamán kvalitou. Brčka byla rozpraskaná, špinavá a já si nedokázal představit něco takového nabízet svým zákazníkům. Šel jsem tedy cestou malého výrobce a vyplatilo se!

Rodina našeho farmáře již po generace vyrábí slaměné mísy, klobouky a lana. S brčky nyní začínají ale kvalita brček je oproti konkurenci neporovnatelná. Stojí za tím několikanásobný proces čištění a manuálního třídění.

Top